ÁLLÁSPÁLYÁZAT – MKE, Grafika Tanszék betöltésére művésztanár feladatkör betöltésére

Magyar Képzőművészeti Egyetem
Grafika Tanszék
pályázatot hirdet Közalkalmazotti jogviszony (Kjt.) keretében

művésztanár
munkakör/feladatkör betöltésére.

A Magyar Képzőművészeti Egyetem a magyar művészképzés zászlóshajója, a képzőművészet valamennyi területén magas színvonalú oktatást biztosító intézmény. Egyetemünk 1871-es alapítása óta ápolja Magyarország élő művészeti hagyományait és reflektál a kortárs művészeti áramlatokra. Állami fenntartású felsőoktatási intézményként, közalkalmazotti jogviszony keretében keressük művésztanár pozícióra új kollégánkat.

Tevékenységi kör (ellátandó feladatok):
Elsődleges feladatköre az Illusztráció Specializáció elméleti és gyakorlati képzéseivel kapcsolatos és annak oktatási feladatainak ellátása.
A tanszékvezetővel és a specializációvezetővel egyeztetve részt vesz az adott képzés igényeinek megfelelő elméleti és gyakorlati oktatási programjainak kialakításában, illetve azok folyamatos aktualizálásában.
A tanszékvezetővel és a specializációvezetővel egyeztetve dolgozza ki a tanszék tantervi programjába illeszkedő saját oktatói programját, amelyet tartalmi, módszertani szempontból legalább évente felülvizsgál és korszerűsít.
Elvégzi a hallgatók tanulmányi munkájának ellenőrzését, értékelését, figyelmet fordít a hallgatók egyéni felkészülésére a vizsgák, bemutatók vonatkozásában.

A Grafika Tanszékhez tartozó Specializációk tekintetében részt vesz:

  • a tanszéki felvételi bizottságok munkájában, a felvételi feladatsorok kidolgozásában, a felvételizők munkájának értékelésében;
  • a félévi-, év végi bemutatók szervezésében, lebonyolításában, a hallgatók felkészítésében és a szorgalmi munka értékelésében egyaránt;
  • a tanszék pályázatainak, együttműködési programjainak megtervezésében és megvalósításában;
  • a tanszék programjaihoz kapcsolódó nyilvános publikációk, események (kiállítások, prezentációk, elektronikus és nyomtatott publikációk stb.) tervezésében és megvalósításában;
  • a tanszéki munka dokumentációjában;
  • a hallgatók szakdolgozataival, diplomamunkáival kapcsolatos konzultációban;
  • a végzősök diplomafelkészítésében;
  • a tanszéki diplomabíráló- és záróvizsga-bizottságok munkájában.

A tanszékvezetővel és a specializációvezetővel egyeztetve koordinálja a tanszéki feladatokat és képviseli a tanszéket az egyetem bizottságaiban, részt vesz az intézmény működésével kapcsolatos feladatokban.

Betöltendő állás jogviszonya:
Közalkalmazotti jogviszony (Kjt)

Foglalkoztatás időtartama, munkaideje, munkarendje, formája:
Határozatlan, teljesmunkaidős (heti 40 óra) foglalkoztatás

A munkavégzés helye: Budapest,

A munkáltatóval, állással kapcsolatos egyéb lényeges információ (pl. jogviszony létesítés feltételei; próbaidő; illetmény/fizetés, speciális adatvédelmi tájékoztatás, szervezet honlap címe stb pályázatot elektronikus úton allaspalyazat@mke.hu e-mail címen kérjük benyújtani, továbbá a tárgyban feltüntetni a megpályázott megbízás megnevezését és az iktatószámot: művésztanár MKE/580/2024

Jogállásból fakadó jogszabályi követelmények:

  • Büntetlen előélet,
  • Cselekvőképesség

Elvárt végzettség/ képesítés:

  • Szakirányú egyetemi végzettség

Egyéb pályázati feltétel meghatározása:

  • Szakirányú egyetemi végzettség (grafika MA)
  • Szakirányú felsőoktatási vagy felnőttképzési tapasztalat
  • Legalább egy középfokú C típusú nyelvvizsga, illetve előadás tartásának képessége idegen nyelven
  • Nemzetközi szakmai és magyar képzőművészeti szcénában elismert, önálló művészeti munkássággal rendelkező grafikusművész
  • Széleskörű nemzetközi és hazai szakmai kapcsolatrendszerrel, valamint szakmai közéleti elismertséggel rendelkezik
  • Az oktatott művészeti ág egyes műfajainak, technikáinak és kifejezési formáinak magas szintű ismerete, a technikák alkalmazásában mesteri jártasság
  • Alkalmasság a hallgatók tanulmányi és tudományos munkájának vezetésére, szervezésére

Pályázati előnyök:

  • Grafika Tanszék által oktatott szakterületek beható ismerete
  • Tervezőgrafikai, tipográfiai és nyomdatechnikai területeken való jártasság
  • Könyvkiadásban és csapatmunkában szerzett tapasztalat
  • Nemzetközi és hazai szakmai díjak
  • Részvétel rangos nemzetközi és hazai szakmai, művészeti kiállításokon
  • Jelentős publikációs tevékenység

A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:

  • Szakmai önéletrajz, benne a tanulmányokkal, az oktatásban eltöltött időszakra vonatkozó információkkal, és a pályázó szakmai eredményeivel;
  • Az oktatói munka ellátásával kapcsolatos tervek és azok megvalósítására vonatkozó szakmai koncepció;
  • Publikációs jegyzék;
  • Végzettséget, szakképzettséget, idegen-nyelvtudást tanúsító okiratok másolata;
  • Nyilatkozat arról, hogy a pályázati anyagot a bírálók és az illetékes testületek megtekinthetik;
  • Nyilatkozat arról, hogy a pályázó személyes adatainak kezeléséhez hozzájárul;
  • 90 napnál nem régebbi, a Kjt. 20. § (1) és (2) bek. szerinti hatósági erkölcsi bizonyítvány arra is kiterjedően, hogy a pályázó büntetlen előéletű, valamint nem áll a tevékenység folytatását kizáró foglalkoztatástól eltiltás hatálya alatt.

A pályázókat a Grafika Tanszék személyes jelenléttel meghallgatja. A maghallgatás alkalmával kérjük az aspiránst, hogy tartson egy rövid prezentációt, amelyben bemutatja releváns portfólióját és felvázolja elképzeléseit saját oktatói programjáról, illetve beszél terveiről, hogyan képzeli el az illusztráció specializáció jövőjét Egyetemünkön. A meghallgatás időpontjáról külön értesítést küldünk.

A pályázat benyújtásának határideje: 2024.04.01.

A pályázat elbírálásának határideje: 2024.04.05.

A pályázat elbírálásának módja:
A benyújtott pályázatokat a Rektor által felkért bíráló bizottság formai és tartalmi szempontból értékeli. A Rektor a bizottság véleményének mérlegelésével dönt az oktatói megbízásról.

Nem találtunk a keresésnek megfelelő hírt.