Bubla Éva Lélegzésre Kijelölt Hely c. installációja a Gellért-hegyen
Bubla Éva Lélegzésre Kijelölt Hely c. installációja a Gellért-hegyen
2024. augusztus 14-ig látogatható Bubla Éva Lélegzésre Kijelölt Hely című installációja a Gellért-hegyi Jubileumi parkban, a PLACCC extra keretében.
A Lélegzésre Kijelölt Hely korábbi, városi parkok növényeit inkubáló, Budapest forgalmas és légszennyezettségtől fokozottan terhelt pontjaira kihelyezett mobil verziója után idén a Gellért-hegyen ölt új formát.
A zöldterületek és természetes élőhelyek csökkenése, a beépítettség, a közúti forgalom és fenntarthatatlan emberi tevékenységek növekvő mértéke mind hozzájárulnak urbánus tereink romló levegőminőségéhez. Az elmúlt nyarak fullasztóan szemléltetik a város beépített területeinek ún. hősziget effektusát is, amikor nem csak a növényzet szomjazik, de mi magunk is a zöldterületek után.
Felmerül ilyenkor a kérdés, hogy hová indulhatunk egy kis friss levegőért.
A Lélegzésre Kijelölt Hely Gellért-hegyi verziója a helyi növényzettel és élőlényekkel, atmoszférákkal indít párbeszédet, egy bejárható, beülhető, belélegezhető intim teret és hangszőnyeget létrehozva a városi lombkoronák szomszédságában.
Az installáció 2024. május 23-augusztus 14. között látogatható, az első héten pedig egy hanginstalláció egészíti ki az élményt. A hanginstalláció pontos időpontjai az eseményben frissülnek.
Művészeti koncepció és design: Bubla Éva
Műszaki konzultáció és tervezés: Zimmerer Erzsébet
Installáció gyártása: Galambosi Dániel és Kruppa Levente, Budai Balázs
Hanginstalláció koncepciója és szövege: Bubla Éva
Sound design és vágás: Mostoha Marcell
Hang: Suplicz Emőke, Szabó Kisanna
Bővebb információ:
www.evabubla.art
www.placcc.hu
A projekt a Budapest 150 emlékév részeként, a Pro Cultura Urbis Közalapítvány, valamint a Nemzeti Kulturális Alap anyagi támogatásával, a PLACCC extra keretében valósul meg.
Az installáció helyszíni rögzítését a Drevotta talajcsavar támogatta.
A Lélegzésre Kijelölt Hely a PLACCC Fesztivál szervezésében, az IN SITU (Un)common Spaces projekt keretében megvalósuló program. Az IN SITU (Un)common Spaces projektet az Európai Unió Kreatív Európa programja támogatja.
Fotó: Balogh Attila