Hybrid Art Camp
Hybrid Art Camp
Idén is várja a művészet iránt érdeklődő fiatalokat a Hybrid Art Camp ingyenes művészeti alkotótábor a fenntarthatóság és az újrahasznosítás jegyében augusztus 10. és 19. között Köveskálon.
Az elmúlt években többek között a Káli-medence, Kecskemét, Pannonhalma és Pécs is otthont adott a Hybrid Art Camp alkotótábornak. Idén a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa (VEB2023 EKF) program támogatásával, a Tiszta Balaton, tiszta művészet projekt keretében ismét várják a design, művészet, építészet és marketing-kommunikációs hallgatókat, valamint a művészet különböző ágazatai iránt érdeklődő fiatalokat a köveskáli alkotóházban.
A nemzetközi alkotótábor célja a tudatos fogyasztás és a fenntarthatóság szellemiségének művészeti eszközökkel való megjelenítése. A program során létrejövő alkotások minden évben a környezettudatosság és az upcycling, azaz a továbbhasznosítás jegyében készülnek. Az alkotótáborban a fiatal művészek többféle hulladékalapanyaggal is megismerkednek, és különböző technikákat próbálhatnak ki, ahol újrahasznosított bútorokból és más anyagokból közösen megálmodnak egy jelképes teret. Az újrahasznosítás eszközeivel gondolják újra, hogyan válhatnak régi tárgyaink ismét a mindennapi életünk részévé ezáltal is támogatva az újrahasznosítást és a fenntarthatóságot.
A tíznapos táborban Rózner György építőművész, belsőépítész, a Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) oktatója vezetésével 10 egyetemi vagy főiskolai hallgató és fiatal alkotó kap lehetőséget, hogy ingyenesen csatlakozzon a Hybrid Art Camp alkotói élményéhez, a közös Inner Space létrehozásához. A programra július 31. a jelentkezési határidő.