Wessenauer Veszna gyakorló kulturális pályázatíró egynapos Projekttervezés workshop
Wessenauer Veszna gyakorló kulturális pályázatíró egynapos Projekttervezés workshop
Kedves Hallgatók!
A 2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00016 azonosítószámú Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma projekt keretein belül az MKE Innovációs és Tudásközpont szervezésében Wessenauer Veszna gyakorló kulturális pályázatíró egynapos Projekttervezés workshopot tart 2022. március 25-én a Nagyelőadóban.
A workshopra bárki jelentkezhet, akit a pályázatírás mikéntje, a magyar és a nemzetközi lehetőségek érdekelnek, és szeretne gyakorlati tapasztalat során tanulni erről, illetve vállalja az egész napos részvételt.
Az eseményen történő részvétel regisztrációhoz kötött.
Részvételi szándékát kérjük jelezze a simai.reka@mke.hu email címen, legkésőbb 2022. március 22. 16:30-ig.
A workshopról részletesebben:
PROJEKTTERVEZÉS WORKSHOP
Időpont: 2022 március 25. 10:00 – 16:15
Helyszín: MKE Nagyelőadó
Előadó: Wessenauer Veszna
A képzésen átvesszük azokat a legfontosabb kérdések, amelyeket tisztázni kell ahhoz, hogy jól átgondolt projekttervünk születhessen, melyből aztán már könnyedén készíthető egy írott pályázat. Az elméleti tudásszerzés mellett, a képzés során a résztvevőknek lehetőségük lesz csoportos munka során saját projektterveket kidolgozni korábbi, nemzetközi kulturális pályázatok kiírására.
Az képzés három fő részből tevődik össze:
- rövid előadás és bevezetés a projekttervezés alapjaiba példák és létező nemzetközi kiírások alapján;
- az első részben elhangzottak gyakorlatba ültetése, kiscsoportos projekttervezés;
- társadalmi innováció fogalma, szervezeti menedzsment kérdések, menedzserek feladatainak tisztázása:
- Mivel jár egy kulturális civil szervezet (egyesület, alapítvány stb) létrehozása? Milyen erőforrásokra van szükség ehhez? Miben különbözik ez a forma az egyéni vállalkozói formától?
- Milyen életciklusai vannak szervezeti és pénzügyi szempontból egy ilyen szervezetnek? Mit jelent a gyakorlatban egy-egy életciklus?
- Milyen nemzetközi pályázati forrásokkal számolhat egy kulturális civil szervezet (egyesület, alapítvány stb) Magyarországon (European Cultural Fund, Visegrad Fund stb)?
A képzés végére minden kiscsoport elkészíti saját projektjének vázlatát, amelynek logikai felépítése a későbbiekben igazodási pontként segít további projektek és pályázatok tervezésében. A diákoknak lehetősége nyílik a start-up vállalkozói ismeretek bővítésére, gyakorlatorientáltság erősítésére a képzés által.
2022. március 25. program:
10:00 – 12:00 Bevezetés a projekttervezés
13:00 – 14:30 Projekttervezés a gyakorlatban, kiscsoportos projekttervezés
14:45 – 16:15 Szervezeti kérdések, pályázati források