H2020 Infopont működik az Egyetemen
H2020 Infopont működik az Egyetemen
H2020 Infopont működik a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, az „MKE Tudástranszfer Központ létrehozása és Innovációs Ökoszisztéma kiépítése” című 2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00016 szerződésszámú projekt keretében.
Mik azok a H2020 Információs Pontok?
Az uniós kutatási és innovációs keretprogramokban való részvétel javítása érdekében a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) szakmai támogatásával H2020 Információs Pontok jöttek létre 23 hazai egyetemen, köztük a MKE-n is.
A H2020 Információs Pontok létrehozásának célja az uniós kutatási és innovációs keretprogramokban való részvétel javítása. A H2020 (2021-től Horizon Europe) Információs Pontok feladata a H2020 (2021-től Horizon Europe) programmal kapcsolatos információk terjesztése, pályázati tevékenység támogatása. A feladatok megvalósítása során a H2020 Információs Pontok szorosan együttműködnek az NKFI Hivatal Nemzeti Kapcsolattartóival (H2020 National Contact Points - NCP-k), tőlük folyamatos szakmai támogatást kapnak munkájához.
Milyen tevékenységet lát el az MKE H2020 Infopont?
Az MKE Innovációs és Tudásközpont keretein belül működő MKE H2020 Infopont a következő tevékenységeket látja el:
tájékoztatást nyújt a H2020 nyitott felhívásairól és aktuális rendezvényeiről;
ismereteket és információkat terjeszt a H2020 kezdeményezéssel kapcsolatban az egyetem polgárai részére;
segítséget nyújt H2020 pályázati ötletek kiformálásában és menedzselésében;
H2020 információs napokat és workshopokat szervez az egyetem kutatói számára az adott terület NCP-jének bevonásával;
szorosan együttműködik a hazai nemzeti kapcsolattartókkal (NCP).
Mik azok az NCP-k?
Minden EU tagállamban és társult országban létrejött a Nemzeti Kapcsolattartói Hálózat (National Contact Points, NCP). Az NCP-k fő feladata, hogy a Horizon 2020 egyes alprogramjaihoz kapcsolódva magas színvonalú, professzionális és ingyenesen elérhető támogatást nyújtsanak a potenciális pályázók (kutatóintézetek, egyetemek, vállalatok, nonprofit intézmények, egyéni kutatók) részére.
Az NCP-k munkájának koordinációját Magyarországon az NKFI Hivatal látja el.
Milyen tevékenységeket lát el az NCP-k koordinációja során az NKFI Hivatal?
- információterjesztés: információs napok szervezése, előadások tartása az aktuális pályázati felhívásokról, újdonságokról;
- pályázati tanácsadás: konzultációk, tréningek, workshopok, célzott és általános képzések szervezése a pályázással kapcsolatban; telefonos és személyes konzultációk;
- projektpartner keresésben való közreműködés;
- szerződéskötésben és projektmenedzsmentben való segítségnyújtás.
További információk elérhetők innen: http://www.h2020.gov.hu/horizont2020-program/nemzeti-kapcsolattarto
Mi a H2020 program?
A Horizon 2020 az Európai Unió kutatás-fejlesztési és innovációs politikáját támogató program, amely az eddigi legmagasabb költségvetéssel, közel 79 milliárd euróval gazdálkodik a 2014-2020 között elinduló projektekben.
A Horizon 2020 által meghirdetett pályázatok elbírálása közvetlenül Brüsszelben történik, leginkább nemzetközi összefogással megvalósuló projektötletek alapján. Döntő szempont a kiválóság, a magas szakmai szintű és jól menedzselt konzorcium, illetve az uniós szinten is mérhető hatás.
A H2020 program kiemelt célja, hogy a tudományos áttörésekből üzleti lehetőséget biztosító innovatív termékek és szolgáltatások születhessenek, ezért a kutatástól a piaci hasznosításig terjedően az innovációs lánc minden szakaszához támogatást nyújt. A hangsúlyt a társadalmi kihívások kezelésére és az Európai Unióban jelentkező problémák megoldására helyezik a pályázati kiírások; emellett a program kiemelten kezeli a kis- és középvállalkozói szektort.
Bővebb információ itt található: http://www.h2020.gov.hu/horizont2020-program
MKE H2020 Infopont kapcsolattartója: Dr. Pupek Emese PhD mb. központ igazgató
MKE Innovációs és Tudásközpont
pupek.emese@mke.hu
+36/30 155 1824
Magyar Képzőművészeti Egyetem
1062 Budapest, Andrássy út 69-71. fsz. 2.