Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma (EIÖ) programról
Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma (EIÖ) programról
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma programjának célja az eredményorientált egyetemi innovációs ökoszisztéma kiépítésének, illetve hatékony működtetésének támogatása. A felsőoktatási intézményekben létrejövő kutatás-fejlesztési eredmények üzleti hasznosítása az oktatók, kutatók és hallgatók körében kifejlődő vállalkozói szemlélettel, a technológia-transzfer és az innováció intézményi szintű menedzsmentjével válik lehetővé.
Az EIÖ program várható hatásai:
- Aktív, kölcsönös előnyökön alapuló, üzleti szemléletű kapcsolat kialakítása az egyetemek és az üzleti szféra között.
- Az intézmények szellemi és infrastrukturális kompetenciáinak transzparens szolgáltatásként történő megjelenítése.
- Egyetemenként egyablakos kapcsolat kialakítása a vállalkozások felé, hálózatosan együttműködő csomópontokként.
- Eredményszemléletű technológia-transzfer és innováció-menedzsment ösztönzése az intézményekben.
- A vállalkozói szemlélet fejlesztése az oktatók, kutatók és hallgatók körében.
- Az intézményi KFI eredmények üzleti hasznosítása a vállalati együttműködések révén.
Egyetemi eredmények:
Kiemelkedő egyetemi eredmények:
Forrás: NKFI Hivatal
Magyar Képzőművészeti Egyetem is része EIÖ programnak
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium, mint támogató a 2019-1.2.1-EGYETEMI-ÖKO-2019-00016 kódszámú Egyetemi Innovációs Ökoszisztéma projekt második szakaszának megvalósítására a Magyar Képzőművészeti Egyetem által benyújtott többlettámogatási kérelmet 136.553.250,- Forint vissza nem térítendő támogatásban részesítette.
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal a többlettámogatási kérelemhez azt az észrevételt fűzte, hogy az NKFI Hivatal bíztatja az egyetemet a nemzetközi kapcsolatok bővítésére és Horizont Europe programban való aktívabb részvételre.
A projekt 2023. szeptember 30-ig támogat hallgatói innovációs versenyek szervezését; tréningek és kreditpontos képzések tartását; K+F szolgáltatások nyújtását vállalkozások részére; olyan tevékenységeket, amelyek eredménye piacra vitt kutatási eredmények, értékesített vagy más módon hasznosított szellemi alkotások és Proof of Concept Alap létrehozását, ezen keresztül támogatások nyújtását.
Projektünk egyedisége, hogy a képzőművészet bár nem elsősorban üzleti tevékenység, a két szféra összekapcsolásában rejlő lehetőségek kibontakoztatására vállalkoztunk.