HetedHét est

HetedHét est

Pszeudoposzt & ArtmagazinPRAESENTINATértelen helyA SÁRGA CSENDRŐLBanánturmixMETANOIACOLLECTIVITY | konferenciaOtthon / Művészeti projekt a lakhatásrólPolifónia [p ɔ l i f o: n i ɒ]GENIUS LOCI – a hely szellemeTalált tárlat – Lemuel Gulliver emlékezete Szocializmus és modernitás a retrotópia tükrébenUNLIMITED FORMS /// Interaktív VR kiállításMeanwhile in Painting - videóinterjú-sorozat premier Meanwhile in PaintingCRISIS WHAT CRISISSensationHetedHét estPica PicaRemix a kortárs videoművészetbenElfogadásra javaslomDILEMMA, NYŰG, KÉTELY LABIRINTUS - A játék indulOPEN UP!A kortárs migráció beláthatatlan következményeiMONITOR liveUNDER RECONSTRUCTION – ÚJLAK 1989-1995

A Magyar Képzőművészeti Egyetem Képzőművészet-elmélet Tanszék Kortárs művészetelmélet és kurátori ismeretek mesterszakos hallgatók diplomaprojektje.
Kurátorok: Ács Bálint, Komlósi Dóra
Konzulens: Mélyi József

Grafika: Batke Bendegúz, Vári János Hunor
Külön köszönet Ádám Annának, Ágoston Kristófnak, Demeter Dávidnak, Gelencsér Gábornak, Kovács Kristófnak, Nemes Csabának, Papp Fanninak, Tindia zenekarnak, Tóth Rebekának, (2) hét műtárgya csapatának.

Facebook: https://www.facebook.com/hetedhetest/
Honlap: https://hetedhetestprojekt.wordpress.com/
Kapcsolat: hetedhetest@gmail.com

A projekt kísérlet egy organikusan működő közösségszervezői modell kidolgozására és átadására, egy élő, tradíciókon alapuló közösségi platform átültetésére a képzőművészeti közegbe. Kísérlet arra, hogy a táncház-módszer mint eszköz segítségével, vajon ki lehet-e lépni a komfortzónából. A Magyar Képzőművészeti Egyetem hallgatói érzékelhető hiánynak tekintik, hogy az intézményen belüli közösségi lét megélésre csak részlegesen, vagy egyáltalán nincs lehetőség.
Miként jöhet létre, létrejöhet-e két alapvetően eltérő, a kortárs képzőművészeti, illetve a népi kultúrával, hagyományőrzéssel foglalkozó közeg tagjaiból egy új, a kölcsönös tudásmegosztáson és kreatív tanulási folyamatokon alapuló, kísérleti közösség? Mi alapján szerveződik ez ma a gyakorlatban, és releváns dolog-e a mai Budapesten táncházmozgalomról beszélni? Működhet-e egy teljesen „idegen” közeg számára egy valójában élő és aktív közösségi időtöltés? Képzőművészek, illetve művészhallgatók részvételével keressük a lehetséges válaszokat. A népművészet nem öncélú, nem önmagáért való, hanem neveli, formálja a vele kapcsolatba lépőt. Képes- e formálni, inspirálni, hatni azokra, akik nem vele együtt nőttek fel, hanem felnőtt idegenként válnak beavatottakká? A kapcsolatteremtés lényege itt nem az információ átvitele, hanem inkább a két terület közötti párbeszéd megteremtése.
A hét alkalomból álló eseménysorozaton a tánc és népzene befogadásán és megélésén túl, olyan kollektív és folyamatalapú közösségformáló gyakorlatokat tapasztalnak meg a résztvevők, amelyekkel lehetőség adódik új nézőpontok, perspektívák megismerésére, elsajátítására, későbbi praxisuk más irányból történő megközelítésére. A táncház kiváló lehetőséget ad az aktív és közös gondolkodásra. A HetedHét estek során a projekt részvevőivel, valamint meghívott előadók, népzenészek, művészek segítségével közösen teszünk kísérletet egy olyan közösségi forma megteremtésére, amely hagyományteremtő lehet a Képzőművészeti Egyetem hallgatói számára. A projekt teret ad a személyes történetek kibontására és a személyek közti kapcsolatok formálására, illetve az egyének és csoportok érzékenyítésére. Kinek mit jelent a fogalom, hordoz e politikai töltetet, lehet-e identitásképző, vagy csupán a szórakozás egy formája?

Események

Projekt időtartama: 2017. március 27. – 2017.június 6.

Március 27.

Helyszín: Tihanyi Művésztelep
Projektbemutató, Tánctanítás – Táncház

Április 4.

Helyszín: Bem Mozi
Jancsó Miklós Fényes szelek c. film vetítése és beszélgetés Gelencsér Gáborral

Április 10.

Helyszín: Gólya Presszó

Beszélgetés: Nemes Csabával a Fel! 2016, 8 minutes, video kapcsán

Nemes Csaba munkájának dokumentációja megtekinthető az alábbi linken:

http://nemescsaba.com/index.php?oldal=works&kategoria=all&munka=54

Moldvai Táncház a Tindia zenekarral

Április 24.

Helyszín: Gólya Presszó

Beszélgetések a közösségi létről, közösségi modellekről

Moldvai Táncház a Tindia zenekarral

Április 29.

Helyszín: Úri Muri

Moldvai Táncház a Tindia zenekarral

Május 12.

Helyszín: Budapest Pont

FKSE – A HetedHét műtárgya 3.2 – Beszélgetés Szirmay Zsanett: Soundweaving c. munkája kapcsán.

A Soundwaving weboldala:

http://soundweaving.mome.hu/h

Moderátorok: Hitka Lili, Helyes Dániel

A (2) hét műtárgya csapata: Hitka Lili, Helyes Dániel, Kormos Zsófia, Lőrinczy Lia, Peták Dénes, Zemlényi-Kovács Barnabás

Június 6. 20.00

Helyszín: Magyar Képzőművészeti Egyetem – Dávid tér

Közösségi projektek a Magyar Képzőművészeti Egyetemen – HetedHét est diplomaprojekt záróeseménye